Starsza osoba potrzebująca pomocy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 listopada 2018

W dniu 06.11.2018 roku do Straży Gminnej Gminy Stare Babice zgłosili się uczniowie szkoły podstawowej w Starych Babicach z informacją, że na jednej z posesji przebywa osoba potrzebująca pomocy.

W dniu 06.11.2018 roku do Straży Gminnej Gminy Stare Babice zgłosili się uczniowie szkoły podstawowej w Starych Babicach z informacją, że na jednej z posesji przebywa osoba potrzebująca pomocy. Z ich relacji wynikało, że starsza kobieta przebywa zamknięta na podwórzu i nie może opuścić terenu posesji. Patrol niezwłocznie przystąpił do realizacji zgłoszenia. Strażnicy udali się z chłopcami pod wskazany adres, gdzie zastali starszą kobietę bez odzienia wierzchniego, która poinformowała że mieszka na tej posesji ale nie może wyjść z posesji ani wejść do domu bo nie posiada kluczy. Podczas rozmowy strażnicy nabrali podejrzeń, że starsza osoba może cierpieć na zaniki pamięci i postanowili powiadomić rodzinę kobiety. Po przyjeździe na miejsce syna kobiety, okazało się że faktycznie cierpi ona na zaniki pamięci.

Dzięki okazanej przez szóstoklasistów empatii strażnicy gminni mogli podjąć interwencję dzięki której starsza osoba nie pozostała bez pomocy. Dłuższe przebywanie na dworze mogłoby doprowadzić do wyziębienia organizmu. Jednak postawa młodych ludzi doprowadziła do szczęśliwego zakończenia interwencji. Brawo!

Strażnik SGSB.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-11-07
Data publikacji:2018-11-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:sekretariat
Liczba odwiedzin:934

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-11-07 13:50:53sekretariatpoprawaStarsza osoba potrzebująca pomocy